XVII ŚWIATOWY FESTIWAL POLONIJNYCH ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH RZESZÓW - 2017

W dniach 19-26 lipca 2017 r. w Rzeszowie odbędzie się Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych.

W dniach 19-26 lipca 2017 r. w Rzeszowie odbędzie się Światowy Festiwal Polonijnych Zespołów Folklorystycznych.

W programie:

21 lipca (piątek)

 

16.30 - Uroczyste otwarcie ulicy 3 Maja (skrzyżowanie ulic: 3 Maja i Zamkowej)


17.00 - Korowód zespołów polonijnych ulicami miasta (al. Lubomirskich, 3 Maja, Kościuszki, Rynek), otwarcie Festiwalu – Rynek


19.00 - Koncert powitalny zespołów polskich – Rynek

 

 

22 lipca (sobota)

DNI POLONIJNE W WOJEWÓDZTWIE PODKARPACKIM

 

12.30 - 22.00 - Występy zespołów polonijnych – Rynek

 

23 lipca (niedziela)

DNI POLONIJNE W WOJEWÓDZTWIE PODKARPACKIM

 

9.00 - Msza święta w intencji Polonii – Katedra Rzeszowska
12.00 - 22.00 - Występy zespołów polonijnych – Rynek

 

24 lipca (poniedziałek)

 

19.00 - Koncert „FOLKLOR NARODÓW ŚWIATA” - Hala Podpromie

 

25 lipca (wtorek)       

 

19.00 - Koncert Galowy „KARCZMA NA PODZAMCZU” - Hala Podpromie

 

 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

 

22-23 lipca 10.00 – 21.00  - JARMARK FESTIWALOWY – RYNEK

22 VII 2017 - (sobota)

Koncert na Rynku w Rzeszowie

23 VII 2017 (niedziela)

Koncert w terenie - miejscowość

GRUPA I - w godz. 12:30-15:00

 

 Kujawy                                   (Sydney) Australia

 Lajkonik                                         (Tucson) USA

 Lechici                                    (Grodno) Białoruś

 Olza                                          (Cieszyn) Czechy

 Polonez                                  (Hamilton) Kanada

 Wisła                                      (Kurytyba) Brazylia

   

 

 Łęki Dukielskie

 Wiercany

 Ropczyce

 Bratkowice

 Kraczkowa oraz Wysoka Łańcucka

 Sanok

godzina wyjazdu

 

11:00

12:00

12:00

13:30

12:00

11:00

GRUPA VI - w godz. 15:45-18:15

 

 Karolinka                                 (Brześć) Białoruś

 Łowicz                                  (Edmonton) Kanada

 Orlęta                          (Londyn) Wielka Brytania

 Polonia                                   (Hanower) Niemcy

 Rodacy                                    (Hamtramck) USA

 Suszanie                          (Sucha Górna) Czechy

 

 

 Poręby Kupieńskie

 Stary Dzików

 Markowa       

 Chmielnik     

 Urzejowice              

 Łąka       

godzina wyjazdu

 

12:30

12:30

13:00

12:30

15:00

15:00

 GRUPA V - w godz. 19:00-22:00

 

 Dolina                                     (Minneapolis) USA

 Kukułeczka                               (Perth) Australia

 Lasowiacy                      (Winterthur) Szwajcaria

 Mazury                                       (Mallet) Brazylia

 Perła                                     (Niemenczyn) Litwa

 Polanie                                            (Detroit) USA

 Polonez                                (Edmonton) Kanada

 

 

 Lesko            

 Iwonicz Zdrój

 Połomia         

 Tryńcza

 Niechobrz     

 Haczów                    

 Wiśniowa                        

godzina wyjazdu

 

11:30

12:30

12:30

13:00

12:30

15:00

11:00

 

23 VII 2017 - (niedziela)

Koncert na Rynku w Rzeszowie

22 VII 2017 (sobota)

Koncert w terenie - miejscowość

GRUPA II - w godz. 12:00-15:00

 

 Akademia Białego Orła         (Montreal) Kanada

 Karolinka                    (Londyn) Wielka Brytania

 Lechowia                          (Mississauga) Kanada

 Polacy Budżaka                    (Komrat) Mołdawia

 Polonez                               (Sztokholm) Szwecja

 Polonia                                          (Chicago) USA

 

 

 Gać     

 Krosno            

 Krosno            

 Żołynia                       

 Stalowa Wola  

 Nowa Dęba      

godzina wyjazdu

 

15:00

11:00

9:00

15:00

12:00

13:00

GRUPA III - w godz. 15:45-18:15

 

 Iskry                                         (Winipeg) Kanada

 Korale                          (Sankt Petersburg) Rosja

 Lajkonik                                        (Chicago) USA

 Ojczyzna                                     (Baltimore) USA

 Polanie znad Dniepru                 (Kijów) Ukraina

 Polonez                (Manchester) Wielka Brytania 

 Tatry                                      (Windsor) Kanada

 

 

 Rymanów Zdrój      

 Rymanów Zdrój        

 Dębica                        

 Czudec            

 Wielopole Skrzyńskie

 Strzyżów          

 Krzemienica               

godzina wyjazdu

 

14:30

14:30

15:00

12:00

15:00

12:00

15:00

GRUPA IV - w godz. 19:00-21:30

 

 Korale                                   (Krasnojarsk) Rosja

 Polanie                                     (Calgary) Kanada

 Polonez                               (Vancouver) Kanada

 Wesoły Lud                                  (Chicago) USA 

 Wilia                                           (Wilno) Litwa

 

 

 Krzemienica              

 Błażowa

 Stalowa Wola  

 Żołynia                        

 Nowa Dęba      

godzina wyjazdu

 

15:00

15:00

12:00

15:00

13:00

 

KONCERTY NA ESTRADZIE W MILLENIUM HALL - Rzeszów, Aleja Kopisto 1

 

22 VII 2017 - (sobota)

23 VII 2017 - (niedziela)

 

GRUPA V - w godz. 14:00-15:30

 

 Dolina                                     (Minneapolis) USA

 Kukułeczka                               (Perth) Australia

 Lasowiacy                      (Winterthur) Szwajcaria

 

 

GRUPA IV - w godz. 14:00-15:30

 

 Korale                                   (Krasnojarsk) Rosja

 Polanie                                     (Calgary) Kanada

 Polonez                               (Vancouver) Kanada

 

w godz. 15:30-17:30

 

 Mazury                                       (Mallet) Brazylia

 Perła                                     (Niemenczyn) Litwa

 Polanie                                            (Detroit) USA

 Polonez                                (Edmonton) Kanada
 

 w godz. 15:30-17:00

 

 Wesoły Lud                                  (Chicago) USA 

 Wilia                                          (Wilno) Litwa

 

 

 

GRUPA I - w godz. 17:30-19:00

 

 Kujawy                                   (Sydney) Australia

 Lajkonik                                         (Tucson) USA

 Lechici                                    (Grodno) Białoruś

 

 

GRUPA II - w godz. 17:00-19:00

 

 Akademia Białego Orła         (Montreal) Kanada

 Karolinka                    (Londyn) Wielka Brytania

 Lechowia                          (Mississauga) Kanada

 

 

w godz. 19:00-21:00

 

 Olza                                          (Cieszyn) Czechy

 Polonez                                  (Hamilton) Kanada

Wisła                                      (Kurytyba) Brazylia

 

w godz. 19:00-21:00

 

 Polacy Budżaka                    (Komrat) Mołdawia

 Polonez                               (Sztokholm) Szwecja

 Polonia                                          (Chicago) USA

 

 

DODATKOWE KONCERTY W TERENIE

 

23 VII 2017 - (niedziela)

Koncert na Rynku w Rzeszowie

23 VII 2017 (niedziela)

Koncert w terenie - miejscowość

Zespoły z GRUPY II - po koncercie na Rynku

 

 Akademia Białego Orła  (Montreal) Kanada   

 Karolinka              (Londyn) Wielka Brytania  

 Lechowia                   (Mississauga) Kanada

 Polacy Budżaka             (Komrat) Mołdawia

 Polonia                                  (Chicago) USA

 

 

 

 Leżajsk                   

 Raniżów                 

 Sędziszów Małopolski

 Sędziszów Małopolski    

 Tuczempy               

godzina wyjazdu

16:30

16:30

16:30

16:30

16:30

 

Strona wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/196793070794809/

http://www.wspolnota-polska.rzeszow.pl/pl/festiwal-rzeszow2017/program/106/

Podobne