Góry, czy morze - w poszukiwaniu idealnego pomysłu na sylwestra

sylwester w górach Jak spędzimy tegorocznego sylwestra? Pytanie o jedną z najbardziej wyjątkowych nocy roku pojawia się w tym samym momencie, w którym w sklepowych witrynach mamy do czynienia z pierwszymi ozdobami świątecznymi. Okazuje się przy tym, że z roku na rok mamy coraz więcej możliwości. Sylwester możemy spędzać w gronie przyjaciół lub na wystawnym balu, od niedawna mówi się jednak również o lampce szampana i oscypku na stoku, a nawet o pokazie sztucznych ogni w nadmorskim kurorcie. Tak sylwester w górach, jak i nad morzem zdobywa sobie coraz większe grono zwolenników, a choć obecnie prym wiodą górskie kurorty, wcale nie jest powiedziane, że będzie tak zawsze.

Za sylwestrem w górach przemawia przede wszystkim atmosfera tajemniczości i niezapomniane widoki, okazuje się jednak, że i sylwester nad morzem na swoje zalety. Pozwala na oderwanie się do codzienności i wyciszenie się, a choć niekiedy wprowadza poczucie osamotnienia, niezmiennie towarzyszy mu świadomość własnej wolności potęgowana widokiem sięgającego po horyzont morza. Tu warto podkreślić, że porównanie sylwestra w górach i nad morzem jest dość karkołomnym przedsięwzięciem, okazuje się bowiem, że każda z form wypoczynku ma swoją specyfikę i nie da się porównać z niczym innym.

gdzie jechać na sylwestraSylwester w górach jest bardziej intensywny i burzliwy, podczas gdy nad morzem możemy liczyć na cudowne widoki, hulający wiatr i spokój na otulonej śniegiem plaży. I nad Bałtykiem można zresztą liczyć na dodatkowe atrakcje, za sylwestrem nad morzem przemawia więc możliwość spędzenia go w saunie lub basenie. Sylwester w górach ma znacznie dłuższe tradycje, te jednak wiążą się zarówno z zaletami, jak i z wadami. Osoby, które decydują się na sylwestrowe szaleństwo mogą liczyć na niezapomniane atrakcje, muszą jednak planować wyjazd z pewnym wyprzedzeniem zwłaszcza, jeśli zależy im na przyzwoitym miejscu noclegowym. Na szczęście, wybór nie jest wcale mały, w górach czekają więc na nas nie tylko pokoje u bacy i domki do wynajmowania ze znajomymi, ale i luksusowe pokoje w pensjonatach i licznych hotelach. W tych ostatnich często organizowane są również mniej i bardziej konwencjonalne imprezy sylwestrowe niejednokrotnie połączone z kuligiem, ogniskiem i wspólnym szusowaniem na stoku.

Powiązane artykuły

Kontakt

Telefon: 52 520 32 41

Email: kontakt@odkryjbieszczady.pl

Dworek arkadia - Wesela W Lublinie

Jak spędzić sylwestra?

Jest wiele ciekawych sposobów na spędzenie sylwestra, jednak w ostatnim czasie szczególną popularnością cieszą się wyjazdy w góry. To nic dziwnego, gdyż w ostatnich latach obserwujemy zwiększające się zainteresowanie jazdą na nartach oraz snowboardzie.

Jaką kreacje wybrać na bal sylwestrowy?

O ile u Panów nie stanowi to raczej problem to u Pań sprawa jest już nieco skomplikowana. Mamy nadzieję, iż nasze artykuły okażą się pomocne w wyborze odpowiedniej kreacji.

Apartamenty na sylwestra

Jeżeli poszukujesz komfortowych apartamentów na czas sylwestra to zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Proponujemy wygodne pokoje w atrakcyjnych cenach w centrum Szczawnicy.

Wiele atrakcji

Szczawnica to piękna miejscowość, otoczona łagodnym pasmem górskich szczytów. W lecie wypoczną tu amatorzy górskich wędrówek, z kolei zimą swoje umiejętności mogą sprawdzić narciarze szusując na trasach narciarskich Palenicy.