Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna | Podkarpackie Travel – regionalny portal turystyczny

Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna

Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna (PROT) jest jedną z 16 regionalnych organizacji turystycznych działających w Polsce. Została zarejestrowana w styczniu 2002 roku. Działa na podstawie ustawy o Polskiej Organizacji Turystycznej i ustawy Prawo o Stowarzyszeniach. Nadzór nad działalnością PROT sprawuje minister właściwy ds. turystyki.

PROT działa jako stowarzyszenie non-profit. Finansuje się ze składek członkowskich, dotacji, jak również działalności gospodarczej (wydawnictwa, ekspertyzy, szkolenia, itp.). Aktywnie zabiega też o środki z programów pomocowych i dotacji z budżetów administracji publicznej.

Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna jako związek stowarzyszeń zrzesza Województwo Podkarpackie, najatrakcyjniejsze turystycznie miasta i gminy, wyższe uczelnie, stowarzyszenia i firmy sektora turystycznego, muzea i inne instytucje kultury.

 

Cele i zadania PROT

 

Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna prowadzi wszechstronne działania na rzecz promocji regionu i rozwoju turystyki.

 

Głównym zadaniem PROT jest wzmocnienie wizerunku województwa jako miejsca atrakcyjnego turystycznie, odkrywanie i rozwój nowych produktów turystycznych, rozbudowa systemu informacji turystycznej, integracja środowisk turystycznych przez współpracę sektora publicznego z niepublicznym sektorem gospodarki turystycznej, stowarzyszeniami, organizacjami i przedsiębiorcami, koordynowanie działań w zakresie planowania imprez turystycznych, inicjowanie, opiniowanie i wspomaganie planów rozwoju i modernizacji infrastruktury turystycznej, podnoszenie kwalifikacji zawodowych kadr turystycznych, prowadzenie badań marketingowych, analiz i monitoringu.

 

Do pobrania: 

Statut Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej    

 

     

Regulamin Pracy Zarządu PROT

     
   

Kalendarium

Styczeń 2019
PnWtŚrCzPtSoN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
Najbliższe wydarzenia

Zarząd PROT

Jan Sołek
Jan Sołek
wiceprezes Zarządu PROT
Ryszard Skotniczny
Ryszard Skotniczny
wiceprezes Zarządu PROT
Jan Jarosz
Jan Jarosz
skarbnik PROT
Andrzej Radwański
Andrzej Radwański
sekretarz PROT
Robert Wiśniewski
Robert Wiśniewski
członek Zarządu
Magdalena Ziemska
Magdalena Ziemska
członek Zarządu
Anna Kubik-Nieckarz
Anna Kubik-Nieckarz
członek Zarządu
Lucyna Mizera
Lucyna Mizera
członek Zarządu

Komisja rewizyjna

Danuta Armata
Danuta Armata
Roman Glapiak
Roman Glapiak
Roman Pokora
Roman Pokora

Nasi partnerzy