Kraina Winem Płynąca 

 

Jasło

Winnica Vanellus (Jareniówka 189) zaprasza na zwiedzanie winnicy i piwnicy turystów indywidualnych i grupowych, degustacje win wraz z przekąską, serwowane są regionalne produkty tradycyjne - proziaki, gomółki serowe, nalewki, konsultacje i szkolenia winiarskie.

 

Winnica Wiarus położona jest w Jedliczu – Męcince (ul. Grunwaldzka 18). Składa się z dwóch części, razem 0,62 ha, uprawianych jest 1800 krzewów w 12 odmianach na wina białe różowe i czerwone. Piwnica z winami znajduje się w Jedliczu gdzie można zarezerwować miejsca noclegowe.


Krosno

Centrum Dziedzictwa Szkła (ul. Blich 2) słynie zarówno z historycznych eksponatów jak i współcześnie ręcznie wykonywanych dzieł, które są wartościową pamiątką z podróży po podkarpackim. Można je samodzielnie wytworzyć. Turyści mogą także skorzystać z możliwości interaktywnej zabawy i nauki ze szkłem w roli głównej, znajduje się tu specjalna makieta umożliwiająca zajrzenie do wnętrza rozgrzanego pieca hutniczego.


Sanok 

Muzeum Historyczne w Sanoku (ul. Zamkowa 2) – znajduje się w XVI-wiecznym renesansowym zamku królewskim wznoszącym się na wysokiej skarpie nad Sanem. Najważniejszymi zbiorami są: znakomita ekspozycja ikon i sztuki cerkiewnej XV–XIX w., oraz słynna Galeria Zdzisława Beksińskiego jednego z najgłośniejszych polskich artystów współczesnych.

 

 

Kalendarz wydarzeń

NdPnWtSrCzPtSo
      
16
17
18
19
21
22
23
24
27
28
29
30
      
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna wykorzystuje cookies, które są umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo zmienić te ustawienia, korzystając z ustawień przeglądarki internetowej. Więcej informacji w polityce cookies.