Powrót do przeszłości, cudowne lata

 

Rzeszów

Muzeum Dobranocek (ul. Mickiewicza 13) - oferuje zwiedzającym sentymentalną podróż do świata dzieciństwa z wyjątkową kolekcją pamiątek z popularnych animacji dla dzieci. W zbiorach znalazły się liczne filmy animowane, szkice, przedmioty codziennego użytku z wizerunkami dobranockowych postaci, gry planszowe, karty, zabawki, książki, komiksy czy nawet opakowania po słodyczach z postaciami Pszczółki Mai, Wilka i Zająca czy Krecika. Turyści mogą posłuchać tu muzyki z płyt winylowych i obejrzeć projekcje popularnych dobranocek.    

 

Pilzno

Muzeum Lalek (ul. Grodzka 24) – posiada bogatą kolekcję lalek z całego świata, w tym duży zbiór lalek japońskich. Specjalnością Muzeum jest wytwarzanie lalek w strojach regionalnych oraz aranżacja wystaw nawiązujących do legend i wątków z historii Polski. Wyjątkową ofertą jest możliwość zapoznania się w pracowni z procesem wytwarzania lalek drewnianych, tekstylnych, ceramicznych i porcelanowych wg starych, nieraz nawet XIX-wiecznych technologii.  

 

Filia Muzeum Lalek w Lipinach - malowniczo położona miniaturowa Wieś inspirowana Lipcami Reymontowskimi, gdzie w plenerach bajkowego ogrodu eksponowane są postaci bohaterów znanych bajek, spotkać można Czerwonego Kapturka idącego do babci z koszyczkiem, Śpiącą Królewnę  a w Gospodzie u Wiedźmy skosztować Wiedźmowych przysmaków. 

 

Sołonka (gm. Lubenia)  

Kaskada Solankowa – Sołonka znana jako miejsce występowania źródeł solankowych,które były eksploatowane co najmniej od XVIII w. Źródła słonej wody w Sołonce to pozostałości okresu mioceńskiego, kiedy to tereny Podkarpacia pokryte były ciepłym morzem. W Muzeum Regionalnym w Sołonce można obejrzeć urządzenia wydobywcze które zachowały się na Podkarpaciu.

 

Muzeum Strachów Polnych istnieje od 1998. Jedyna tego typu ekspozycja w Europie prezentująca strachy z Podkarpacia oraz innych terenów Polski, a także z zagranicy (Ukraina, Słowacja). Ponad 120 eksponatów zostało wykonanych przez uczniów z różnych stron Polski.

 

 

Kalendarz wydarzeń

NdPnWtSrCzPtSo
      
16
17
18
19
21
22
23
24
27
28
29
30
      
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna wykorzystuje cookies, które są umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo zmienić te ustawienia, korzystając z ustawień przeglądarki internetowej. Więcej informacji w polityce cookies.