Tradycje dworskie i ludowe doliny Wisły i Sanu

 

Baranów Sandomierski

Zespół Zamkowo-Parkowy w Baranowie Sandomierskim (ul. Zamkowa 20)-XVI-wieczny Zamek Leszczyńskich w Baranowie, nazywany Małym Wawelem zachował swój renesansowo- barokowy charakter z całym bogactwem detalu architektonicznego: kamieniarki, sztukaterii i stiuków. Obecnie w zamku mieści się muzeum wnętrz, hotel i restauracja. Odbywają się tu liczne imprezy: biesiady, wieczory muzyczne.

 

 

Tarnobrzeg

Zamek Dzikowski (ul. Stanisława Pawłowskiego 14) wraz z zabytkowym spichlerzem obecnie jest siedzibą Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega. XV-wieczny zespół zamkowy głównej linii rodziny magnackiej Tarnowskich, którzy zgromadzili w tu wielkie zbiory dzieł sztuki, bibliotekę i archiwum.
W 1931 roku zamek odbudowano po wielkim pożarze, który miał miejsce w 1927 r., obiekt otrzymał wówczas formy neobarokowe.  

 

Rudnik nad Sanem

Centrum Wikliniarstwa znajdujące się w Rudniku nad Sanem, zwanym stolicą polskiej wikliny. Centrum Wikliniarstwa (ul. Mickiewicza 41) zaprasza na liczne wystawy wyrobów wiklinowych na których można zobaczyć: kosze, fotele szafy, różne formy dekoracyjne jak również kilka kolekcji wiklinowej mody. Zwiedzić można również wystawę etnograficzną, prezentującą zbiór uroczych staroci.

 

Kolbuszowa

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej - zgromadzono w nim około 50 drewnianych budynków od XVIII do pocz. XX w. charakteryzujących kulturę materialną dwóch grup etnograficznych zamieszkujących środkową i północną część województwa podkarpackiego – Rzeszowiaków i Lasowiaków, oraz kilka budynków charakterystycznych dla małomiasteczkowego budownictwa galicyjskiego

 

Nowa Dęba

Muzeum Bombki Choinkowej (ul. Wojska Polskiego 1) założone w 2012 roku przez właściciela Firmy Biliński, Janusza Bilińskiego, który od lat zajmuje się produkcją ręcznie malowanych ozdób choinkowych. W muzeum podziwiać można setki unikatowych, niepowtarzalnych eksponatów z różnych krajów i epok. Najwięksi śmiałkowie mogą zajrzeć do upiornego Halloweenowego zakątka.

 

 

Kalendarz wydarzeń

NdPnWtSrCzPtSo
   
30
31
 
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna wykorzystuje cookies, które są umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo zmienić te ustawienia, korzystając z ustawień przeglądarki internetowej. Więcej informacji w polityce cookies.