Tradycje dworskie i ludowe doliny Wisły i Sanu

 

Baranów Sandomierski

Zespół Zamkowo-Parkowy w Baranowie Sandomierskim (ul. Zamkowa 20)-XVI-wieczny Zamek Leszczyńskich w Baranowie, nazywany Małym Wawelem zachował swój renesansowo- barokowy charakter z całym bogactwem detalu architektonicznego: kamieniarki, sztukaterii i stiuków. Obecnie w zamku mieści się muzeum wnętrz, hotel i restauracja. Odbywają się tu liczne imprezy: biesiady, wieczory muzyczne.

 

 

Tarnobrzeg

Zamek Dzikowski (ul. Stanisława Pawłowskiego 14) wraz z zabytkowym spichlerzem obecnie jest siedzibą Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega. XV-wieczny zespół zamkowy głównej linii rodziny magnackiej Tarnowskich, którzy zgromadzili w tu wielkie zbiory dzieł sztuki, bibliotekę i archiwum.
W 1931 roku zamek odbudowano po wielkim pożarze, który miał miejsce w 1927 r., obiekt otrzymał wówczas formy neobarokowe.  

 

Rudnik nad Sanem

Centrum Wikliniarstwa znajdujące się w Rudniku nad Sanem, zwanym stolicą polskiej wikliny. Centrum Wikliniarstwa (ul. Mickiewicza 41) zaprasza na liczne wystawy wyrobów wiklinowych na których można zobaczyć: kosze, fotele szafy, różne formy dekoracyjne jak również kilka kolekcji wiklinowej mody. Zwiedzić można również wystawę etnograficzną, prezentującą zbiór uroczych staroci.

 

Kolbuszowa

Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej - zgromadzono w nim około 50 drewnianych budynków od XVIII do pocz. XX w. charakteryzujących kulturę materialną dwóch grup etnograficznych zamieszkujących środkową i północną część województwa podkarpackiego – Rzeszowiaków i Lasowiaków, oraz kilka budynków charakterystycznych dla małomiasteczkowego budownictwa galicyjskiego

 

Nowa Dęba

Muzeum Bombki Choinkowej (ul. Wojska Polskiego 1) założone w 2012 roku przez właściciela Firmy Biliński, Janusza Bilińskiego, który od lat zajmuje się produkcją ręcznie malowanych ozdób choinkowych. W muzeum podziwiać można setki unikatowych, niepowtarzalnych eksponatów z różnych krajów i epok. Najwięksi śmiałkowie mogą zajrzeć do upiornego Halloweenowego zakątka.

 

 

Kalendarz wydarzeń

NdPnWtSrCzPtSo
      
16
17
18
19
21
22
23
24
27
28
29
30
      
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna wykorzystuje cookies, które są umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo zmienić te ustawienia, korzystając z ustawień przeglądarki internetowej. Więcej informacji w polityce cookies.