Rajd po zdrowie dla ciała i duszy: kosmetyki, mikroklimat, wino i miody    

 

Iwonicz Zdrój

Iwonicz-Zdrój ( Al. Torosiewicza 2) jest jedynym polskim uzdrowiskiem, w którym produkowane są naturalne kosmetyki. Wszystkie produkty uzdrowiskowe znajdują się na rynku pod wspólnym znakiem towarowym "Iwoniczanka".

 

Kościół parafialny pw. św. Iwo i Matki Boskiej Uzdrowienia Chorych – wzniesiony w 1895, z fundacji rodziny Załuskich. Wyjątkowy charakter nadaje wnętrzu odsłonięta, dekoracyjnie ukształtowana więźba dachowa. Świątynia stanowi unikalny przykład drewnianego kościoła zdrojowego o cechach neogotyckich.

 

Drewniana Zabudowa Zdrojowa - czas powstania większości obiektów przypada na II poł. XIX wieku i I ćw. XX wieku. Architektura ta stanowi swoistą syntezę tzw. stylu szwajcarskiego, z późno-klasycystycznym nurtem rodzimej architektury polskiej. W późniejszej fazie krzyżują się w niej elementy secesji z różnymi formami ciesiółki i budownictwa ludowego.

 

Rymanów Zdrój

Uzdrowisko (ul. Zdrojowa 48) jest jednym z najczystszych ekologicznie rejonów kraju. Mikroklimat charakteryzuje się dużą zawartością ozonu. Uzdrowisko słynie z naturalnych źródeł wód leczniczych m.in.: Celestyna, Klaudia, Tytus. Początki zdroju sięgają XIX w. Znany jest szczególnie jako uzdrowisko  dziecięce.

 

Sanok  

Winnica „Dolina Sanu” (ul. Kmicica 5) położona na malowniczym stoku, z którego rozciąga się widok na panoramę Sanoka i Bieszczadów. Przez środek  winnicy  w 1939 roku przebiegała „Linia Mołotowa”, po której został pas umocnień i bunkrów. Istnieje Możliwość zwiedzania  obiektu wraz z degustacją win. 

 

Winnica „Szlachecka” (ul. Mieszka I) jest częścią 80-arowej posiadłości z której widać piękną  dolinę Sanu oraz pasmo Gór Słonnych. A w niedalekiej przyszłości enoturyści będą mogli spędzić  czas na polanie piknikowej, degustując lokalne wina i przysmaki. Właściciel planuje również organizować biesiady myśliwskie i wędkarski. 

 

Kalendarz wydarzeń

NdPnWtSrCzPtSo
      
16
17
18
19
21
22
23
24
27
28
29
30
      
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna wykorzystuje cookies, które są umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo zmienić te ustawienia, korzystając z ustawień przeglądarki internetowej. Więcej informacji w polityce cookies.