Metal i drewno wczoraj i dziś

 

Stalowa Wola

Muzeum Regionalne w Stalowej Woli (ul. Sandomierska 1) z siedzibą w odrestaurowanym zamku Lubomirskich. Warto zapoznać się z wystawą „Centralny Okręg Przemysłowy dla przyszłości”. Na dziedzińcu zamkowym mieści się pierwsza w regionie „Galeria przez dotyk”, stworzona z myślą o osobach niewidomych i niedowidzących.      

 

Ulanów:

Kościół  św. Jana Chrzciciela i św. Barbary -  wzniesiony w 1643 r. Kościół jest orientowany, zbudowany z drewna modrzewiowego, w konstrukcji zrębowej. Wnętrze dekorowane jest figuralną polichromią,  prawdopodobnie z XVIII w., odnowioną i uzupełnioną w 1868 r.

 

Spływy Flisackie - Ulanów nazywany stolicą polskiego flisactwa. Stąd pochodzili retmani, którzy prowadzili spływy nie tylko Sanem i Wisłą, ale także innymi rzekami polskimi. Na co dzień można tu spotkać prawdziwych flisaków, którzy wożą turystów tratwami. Obecnie chlubne tradycje są inspiracją do organizowania przez Bractwo Miłośników Ziemi Ulanowskiej (ul. Rynek 5) dorocznych „Dni Flisactwa”.

 

Krzeszów

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny istniejący od XVIII wieku. Obiekt usytuowany na wzgórzu Rotunda (przy ulicy Kościelnej 27). Obok kościoła znajdują się: drewniana kaplica, drewniana dzwonnica
z 1898 roku oraz cmentarz przykościelny.

 

Leżajsk

Muzeum Ziemi Leżajskiej z ekspozycją browarnictwa (ul. Mickiewicza 20 A) znajdującą się w jednej
z oficyn Dworu Starościńskiego. Wystawa przedstawia historię browarnictwa światowego, proces produkcji piwa, eksponaty związane z piwowarstwem oraz kufle, etykiety i nagrody które zdobył leżajski browar.

 

 

Kalendarz wydarzeń

NdPnWtSrCzPtSo
      
16
17
18
19
21
22
23
24
27
28
29
30
      
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna wykorzystuje cookies, które są umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo zmienić te ustawienia, korzystając z ustawień przeglądarki internetowej. Więcej informacji w polityce cookies.