Notice: Trying to get property of non-object in /home/protzeto/domains/podkarpackie.travel/public_html/application/modules/block/controllers/BanerController.php on line 41
CDS / Podkarpackie Travel

 

CENTRUM DZIEDZICTWA SZKŁA

 


ŚWIAT SZKŁA NA WYCIĄGNIĘCIE REKI

Powstanie obiektu ma ścisły związek z tradycją przemysłową Krosna. Miasto od niemal 90 lat słynie z hutnictwa szkła, a produkty wykonane przez tutejsze huty, zakłady i pracownie artystyczne trafiały i trafiają do setek tysięcy gospodarstw domowych nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Centrum Dziedzictwa Szkła ma z jednej strony promować szklane dziedzictwo Krosna i regionu, a z drugiej stanowić oryginalną i nieobecną dotychczas atrakcję turystyczną.
 

TRADYCJA I NOWOCZESNOŚĆ

Zrealizowane dzięki współfinansowaniu ze środków unijnych Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie obejmuje tak naprawdę dwa obiekty. Obiekt główny mieści się przy ulicy Blich 2, a znajdują się w nim: pracownia z piecem hutniczym, warsztaty obróbki i zdobienia szkła, sala kinowa, sale wystaw czasowych oraz sklep. Całość utrzymana jest w nowoczesnym stylu.  Drugim obiektem są tzw. piwnice przedprożne znajdujące się przed zachodnią pierzeją krośnieńskiego rynku. Jest to ciąg 7 odrestaurowanych zabytkowych pomieszczeń zagłębionych pod płytą rynku, które utworzyły dalszą część ekspozycyjną mieszczącą m.in. wystawę dzieł najsłynniejszych artystów szkła. Choć piwnice wyposażone są w multimedia ułatwiające i wzbogacające program zwiedzania, jednak ich stylistyka jest zdecydowanie bardziej tradycyjna.

 

CDS

 fot. Artur Zychiewicz, Szklana sztuka

 

 

INFORMACJE KONTAKTOWE

Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie Sp. z o. o.
ul. Blich 2
38-400 Krosno
tel. 13 436 35 68
email: biuro@miastoszkla.pl

www.miastoszkla.pl
www.facebook.com/miastoszkla

 

 

Projekt Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie
realizowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach działania 6.4 (Inwestycje w produkty o znaczeniu ponadregionalnym)
Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka 2007-2013.


Kalendarz wydarzeń

NdPnWtSrCzPtSo
      
16
17
18
19
21
22
23
24
27
28
29
30
      
Podkarpacka Regionalna Organizacja Turystyczna wykorzystuje cookies, które są umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo zmienić te ustawienia, korzystając z ustawień przeglądarki internetowej. Więcej informacji w polityce cookies.