XVII ŚWIATOWY FESTIWAL POLONIJNYCH ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH RZESZÓW - 2017

W dniach 19-26.07.2017r. w Rzeszowie i okolicznych miejscowościach odbędzie się XVII ŚWIATOWY FESTIWAL POLONIJNYCH ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH  RZESZÓW - 2017

XVII ŚWIATOWY FESTIWAL POLONIJNYCH ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH

RZESZÓW - 2017

                                  

PROGRAM

 

 

19 VII /środa/

Cały dzień                              - Przyjazdy zespołów – miasteczko festiwalowe

 

 

 

20 VII /czwartek/

godz.   900 - 1300                     - Próby zespołów – hala widowiskowa                                

godz. 1500 – 1930                    - Próby zespołów – hala widowiskowa

godz. 1930 - 2100                     - Próby solistów – hala widowiskowa

godz. 2100 - 0100                     - Spotkanie integracyjne uczestników Festiwalu – miasteczko festiwalowe

                                                

21 VII /piątek

godz.   800 - 900                       - Próby solistów – hala widowiskowa 

godz.   900 - 1300                            - Próby zespołów – hala widowiskowa 

godz. 1700 -                             - Korowód zespołów polonijnych ulicami miasta (Lubomirskich, 3-Maja, Kościuszki. Rynek)

                                               - Otwarcie Festiwalu Rynek

godz.           1900                     - Spotkanie delegacji zespołów z Prezydentem Miasta - Ratusz

godz.           1900                     - Koncert powitalny zespołów polskich Rynek

 

 

                                              

22 VII /sobota/          DNI POLONIJNE W WOJEWÓDZTWIE PODKARPACKIM

                                        W Rzeszowie:

godz.   900 -1300                      - Próba  zespołów – hala widowiskowa

godz. 1300 - 1400                     - Próba z małą sceną (studenci ZPiT PW) – hala widowiskowa

godz. 1230 -2200                      - Występy zespołów polonijnych Rynek                                     

                                                                      

W miastach/gminach

- Koncerty zespołów polonijnych i polskich

- Wystawy, kiermasze, festyny

 

 

 

 

 

 

 

23 VII / niedziela/      DNI POLONIJNE W WOJEWÓDZTWIE PODKARPACKIM

W Rzeszowie:

godz.         -  900                     - Msza święta w intencji Polonii - Katedra

godz. 1200 - 2200                        - Występy zespołów polonijnych Rynek  

 

W miastach/gminach

- Koncerty zespołów polonijnych i polskich

- Wystawy, kiermasze, festyny

 

24 VII /poniedziałek/                       

godz.   830 - 1230                     - Próba do koncertu „Folklor Narodów Świata” – hala widowiskowa

godz.  1400 - 1800                    - Próba do koncertu – hala widowiskowa   

godz.         - 1900                    - Koncert „FOLKLOR NARODÓW ŚWIATA”hala 

widowiskowa

 

25 VII /wtorek/                    

godz.    830 - 1230                    - Próba do Koncertu Galowego – hala widowiskowa

godz.  1430 - 1800                    - Próba do koncertu  - hala widowiskowa  

godz.         - 1900                    - KONCERT GALOWY „KARCZMA NA PODZAMCZU” – hala widowiskowa

godz.  2300 – 0300                   - Zabawa pożegnalna  -miasteczko festiwalowe

 

26 VII /środa/                        - Wyjazdy zespołów

 

 

IMPREZY TOWARZYSZĄCE

                                               22-23 VII godz. 1000 – 2100  - Jarmark festiwalowy – Rynek

22 VII 2017 - (sobota)

Koncert na Rynku w Rzeszowie

23 VII 2017 (niedziela)

Koncert w terenie - miejscowość

GRUPA I - w godz. 12:30-15:00

 

 Kujawy                                   (Sydney) Australia

 Lajkonik                                         (Tucson) USA

 Lechici                                    (Grodno) Białoruś

 Olza                                          (Cieszyn) Czechy

 Polonez                                  (Hamilton) Kanada

 Wisła                                      (Kurytyba) Brazylia

   

 

 Łęki Dukielskie

 Wiercany

 Ropczyce

 Bratkowice

 Kraczkowa oraz Wysoka Łańcucka

 Sanok

godzina wyjazdu

 

11:00

12:00

12:00

13:30

12:00

11:00

GRUPA VI - w godz. 15:45-18:15

 

 Karolinka                                 (Brześć) Białoruś

 Łowicz                                  (Edmonton) Kanada

 Orlęta                          (Londyn) Wielka Brytania

 Polonia                                   (Hanower) Niemcy

 Rodacy                                    (Hamtramck) USA

 Suszanie                          (Sucha Górna) Czechy

 

 

 Poręby Kupieńskie

 Stary Dzików

 Markowa       

 Chmielnik     

 Urzejowice              

 Łąka       

godzina wyjazdu

 

12:30

12:30

13:00

12:30

15:00

15:00

 GRUPA V - w godz. 19:00-22:00

 

 Dolina                                     (Minneapolis) USA

 Kukułeczka                               (Perth) Australia

 Lasowiacy                      (Winterthur) Szwajcaria

 Mazury                                       (Mallet) Brazylia

 Perła                                     (Niemenczyn) Litwa

 Polanie                                            (Detroit) USA

 Polonez                                (Edmonton) Kanada

 

 

 Lesko            

 Iwonicz Zdrój

 Połomia         

 Tryńcza

 Niechobrz     

 Haczów                    

 Wiśniowa                        

godzina wyjazdu

 

11:30

12:30

12:30

13:00

12:30

15:00

11:00

 

23 VII 2017 - (niedziela)

Koncert na Rynku w Rzeszowie

22 VII 2017 (sobota)

Koncert w terenie - miejscowość

GRUPA II - w godz. 12:00-15:00

 

 Akademia Białego Orła         (Montreal) Kanada

 Karolinka                    (Londyn) Wielka Brytania

 Lechowia                          (Mississauga) Kanada

 Polacy Budżaka                    (Komrat) Mołdawia

 Polonez                               (Sztokholm) Szwecja

 Polonia                                          (Chicago) USA

 

 

 Gać     

 Krosno            

 Krosno            

 Żołynia                       

 Stalowa Wola  

 Nowa Dęba      

godzina wyjazdu

 

15:00

11:00

9:00

15:00

12:00

13:00

GRUPA III - w godz. 15:45-18:15

 

 Iskry                                         (Winipeg) Kanada

 Korale                          (Sankt Petersburg) Rosja

 Lajkonik                                        (Chicago) USA

 Ojczyzna                                     (Baltimore) USA

 Polanie znad Dniepru                 (Kijów) Ukraina

 Polonez                (Manchester) Wielka Brytania 

 Tatry                                      (Windsor) Kanada

 

 

 Rymanów Zdrój      

 Rymanów Zdrój        

 Dębica                        

 Czudec            

 Wielopole Skrzyńskie

 Strzyżów          

 Krzemienica               

godzina wyjazdu

 

14:30

14:30

15:00

12:00

15:00

12:00

15:00

GRUPA IV - w godz. 19:00-21:30

 

 Korale                                   (Krasnojarsk) Rosja

 Polanie                                     (Calgary) Kanada

 Polonez                               (Vancouver) Kanada

 Wesoły Lud                                  (Chicago) USA 

 Wilia                                           (Wilno) Litwa

 

 

 Krzemienica              

 Błażowa

 Stalowa Wola  

 Żołynia                        

 Nowa Dęba      

godzina wyjazdu

 

15:00

15:00

12:00

15:00

13:00

 

KONCERTY NA ESTRADZIE W MILLENIUM HALL - Rzeszów, Aleja Kopisto 1

 

22 VII 2017 - (sobota)

23 VII 2017 - (niedziela)

 

GRUPA V - w godz. 14:00-15:30

 

 Dolina                                     (Minneapolis) USA

 Kukułeczka                               (Perth) Australia

 Lasowiacy                      (Winterthur) Szwajcaria

 

 

GRUPA IV - w godz. 14:00-15:30

 

 Korale                                   (Krasnojarsk) Rosja

 Polanie                                     (Calgary) Kanada

 Polonez                               (Vancouver) Kanada

 

w godz. 15:30-17:30

 

 Mazury                                       (Mallet) Brazylia

 Perła                                     (Niemenczyn) Litwa

 Polanie                                            (Detroit) USA

 Polonez                                (Edmonton) Kanada
 

 

w godz. 15:30-17:00

 

 Wesoły Lud                                  (Chicago) USA 

 Wilia                                          (Wilno) Litwa

 

 

 

GRUPA I - w godz. 17:30-19:00

 

 Kujawy                                   (Sydney) Australia

 Lajkonik                                         (Tucson) USA

 Lechici                                    (Grodno) Białoruś

 

 

GRUPA II - w godz. 17:00-19:00

 

 Akademia Białego Orła         (Montreal) Kanada

 Karolinka                    (Londyn) Wielka Brytania

 Lechowia                          (Mississauga) Kanada

 

 

w godz. 19:00-21:00

 

 Olza                                          (Cieszyn) Czechy

 Polonez                                  (Hamilton) Kanada

Wisła                                      (Kurytyba) Brazylia

 

w godz. 19:00-21:00

 

 Polacy Budżaka                    (Komrat) Mołdawia

 Polonez                               (Sztokholm) Szwecja

 Polonia                                          (Chicago) USA

 

 

 

 

DODATKOWE KONCERTY W TERENIE

 

23 VII 2017 - (niedziela)

Koncert na Rynku w Rzeszowie

23 VII 2017 (niedziela)

Koncert w terenie - miejscowość

Zespoły z GRUPY II - po koncercie na Rynku

 

 Akademia Białego Orła  (Montreal) Kanada   

 Karolinka              (Londyn) Wielka Brytania  

 Lechowia                   (Mississauga) Kanada

 Polacy Budżaka             (Komrat) Mołdawia

 Polonia                                  (Chicago) USA

 

 

 

 Leżajsk                   

 Raniżów                 

 Sędziszów Małopolski

 Sędziszów Małopolski    

 Tuczempy               

godzina wyjazdu

16:30

16:30

16:30

16:30

16:30

Strona wydarzenia:

http://www.wspolnota-polska.rzeszow.pl/pl/festiwal-rzeszow2017/program/106/

Podobne