Cieszanów Rock Festiwal – ludzie, muzyka, klimat | Cieszanów Rock Festiwal – ludzie, muzyka, klimat | Podkarpackie Travel – regionalny portal turystyczny
Cieszanów Rock Festiwal to uznana marka na festiwalowej mapie Polski. Jest to jeden z największych w kraju i największy na Podkarpaciu festiwal muzyki rockowej.

Organizowany nieprzerwanie od 2010 roku, zawsze w drugiej połowie sierpnia, gromadzi rzesze fanów dobrej muzyki. Swoją popularnością i rangą nie ustępuje takim muzycznym wydarzeniom jak Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą czy Jarocin.

Podczas każdej edycji festiwalu, na dwóch scenach muzycznych występuje ponad 40 zespołów prezentujących różne odmiany rocka. Wśród nich jest wielu czołowych polskich i zagranicznych wykonawców.

Organizatorzy przywiązują dużą wagę do promocji młodych zespołów, czego dowodem jest organizowanie w ramach festiwalu przeglądu muzycznego. Jest to szansa dla mniej znanych zespołów, by zaistnieć przed szerszą publicznością. Zwycięzcy przeglądu otrzymują możliwość wystąpienia w kolejnej edycji festiwalu, z koncertem na scenie głównej.

Cieszanów Rock Festiwal to nie tylko koncerty muzyczne ale także wiele atrakcji w ramach miasteczka organizacji pozarządowych CITY NGO, gdzie każdy może bezpłatnie wziąć udział w warsztatach (np. muzycznych czy ekologicznych), prelekcjach, spotkaniach z muzykami i twórcami kultury, pokazach filmowych, turniejach sportowych czy grach miejskich. To możliwość poznania świetnych ludzi i spędzenia wolnego czasu w malowniczej miejscowości na skraju Roztocza.

Festiwal jest okazją do zasmakowania w roztoczańskiej kuchni, którą zapewniają koła gospodyń. Ta festiwalowa tradycja zdobyła duże uznanie wśród uczestników imprezy.

Podczas Cieszanów Rock Festiwal promowane są – oprócz dobrej muzyki – odpowiednie wzorce wychowania, a w szczególności patriotyzm. Podczas piątej edycji festiwalu (21-24 sierpnia 2014 r.) zespół Lao Che zagrał w Cieszanowie koncert z całym materiałem z płyty „Powstanie Warszawskie”, a Dariusz Paczkowski z grupą festiwalowiczów wykonał mural poświęcony Irenie Sendlerowej. W trakcie ósmej edycji festiwalu w Cieszanowie (17-20 sierpnia 2017 r.) eksponowana była wystawa plenerowa przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej, zatytułowana „Symbole naszej historii”.

Przeczytaj więcej na oficjalnej stronie festiwalu.

 

Zdjęcie główne: Gmina Cieszanów