Parki wodne w Małopolsce

Parki wodne to idealny wybór na relaks i zabawę, szczególnie letnią porą. Znajdziemy tu wiele atrakcji, które pomogą nam zaznać odrobiny chłody i odświeżenia. Park wodny to również świetny pomysł na doskonałą rozrywkę dla całej rodziny, ponieważ każdy znajdzie tu coś wyjątkowego dla siebie. W Polsce powstaje coraz więcej tego rodzaju atrakcji. Dzisiaj przygotowaliśmy dla was ranking najciekawszych miejsc w Małopolsce pod kątem potrzeb najmłodszych gości.

Niestety lato w Polsce potrafi być kapryśne, co oznacza, że nasze upragnione plażowanie często stoi pod znakiem zapytania. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze nieprzewidywalność morza. Otóż Bałtyk nie pozwala na w pełni bezpieczne wodne zabawy, nurkowanie i zjeżdżanie. Odpowiedzią na te problemy są parki wodne, oferujące najlepszą wodną rozrywkę, jaką tylko można sobie wyobrazić. Oto kilka ciekawych małopolskich parków.

Termy Chochołowskie
Jest to największy kompleks termalny na Podhalu, w którym znajduje się wiele atrakcji dla całych rodzin bez względu na wiek. Termy oferują dwa wodne place zabaw dla maluszków. Jeden to dwupoziomowy brodzik z płaską oraz bezpieczną zjeżdżalnią wodną. Drugi brodzik jest nieco większy i odrobinę głębszy również ze zjeżdżalnią. W pobliżu znajduje się strefa przyzwyczajania dzieci do wody, z fontannami z ciepłą wodą i antypoślizgowym podłożem. Ciekawym pomysłem jest łaźnia dla najmłodszych z ciepłym, ale nie zbyt gorącym powietrzem i ciepłymi strumieniami wody. W środku zachwyca mnóstwo kolorów, kształtów i miła dziecięca muzyczka. Dla nieco starszych dzieci, od 7 lat przeznaczono strefę rodzinną z falowanymi zjeżdżalniami i basenem o głębokości 1 m.

Aquapark Kraków
To jeden z najlepszych krytych aquaparków w Polsce. Charakterystyczną cechą tego aquaparku jest, jak na Kraków przystało, ogromna fontanna w kształcie wawelskiego smoka. W specjalnie wydzielonej strefie dla najmłodszych znajdziemy takie atrakcje, jak Wyspa Piratów z trzema mini zjeżdżalniami, statek z armatkami wodnymi, Tęczową Zjeżdżalnię, Statek Piracki na lądzie oraz fontanny – Magiczny Grzybek, AquaDino i Ptak Cudak. Trochę starsze dzieci, w towarzystwie rodzica albo starszego rodzeństwa, mogą przejść poza brodzik i skorzystać z takich atrakcji, jak zjeżdżalnia rodzinna Aligator, zjeżdżalnia pontonowa Kongo, zjeżdżalnia Żółty Wąż oraz Rwąca Rzeka. Jeśli zastanawiacie się nad naukę pływania dla swoich pociech, warto zapoznać się z ofertą zajęć nauki pływania dla dzieci i dla niemowląt.

Energylandia
W całym zatorskim parku rozrywki, dla uczniów najmłodszych, opracowano kilka scenariuszy zabawy. Fani wodnych zabaw spędzą cudowny czas w specjalnej strefie Water Park, gdzie znajdziemy mnóstwo ciekawych atrakcji. Statek ze zjeżdżalniami to atrakcja dostępna nawet dla najmłodszych gości, pod okiem opiekuna i ratowników. Jest to wyjątkowo wesoła i bezpieczna zabawa dla każdego. Warto dodać, że samo miejsce jest wprost przepiękne. Wyróżnia się ono przejrzystością wody oraz mnóstwem atrakcyjnych niespodzianek tematycznie i aranżacyjnie związanych z estetyką egzotycznych wysp. W strefie tej można korzystać z wyjątkowych atrakcji wodnych. Czeka na nas szalona zabawa w Jungle Adventure i kolejka widokowa. Do tego, cała strefa dozorowana jest przez kilkunastu wykwalifikowanych ratowników, dlatego jest w pełni bezpieczna. Na całość składają się trzy baseny z podgrzewaną wodą, o głębokości od 20 do 120 cm., rozmieszczonych na powierzchni 1800 metrów kwadratowych. Jest to idealne miejsce na spędzenie czasu ze swoim maluszkiem!

Zobacz również

Kontakt

Tel: 802 541 254

E-mail: kontakt@podkarpackie.travel.pl

Miejsca rozrywki i odpoczynku w województwie małopolskim dla rodzin, grup  przyjaciół i zespolów pracowniczych. Propozycje, rekomendacje najważniejsze informacje i nowości. Zapraszamy!